Skłonności homoseksualne – kontynuacja

Większość dorosłych to heteroseksualiści (hetero znaczy „przeciwny”). Zainteresowania seksualne tych osób skierowane są ku płci odmiennej. Jedna osoba dorosła na dziesięć wykazuje skłonności homoseksualne. Chociaż na ogół określa się ludzi albo jako heterosek- sualistów albo jako homoseksualistów, zdarzają się przypadki występowania obu skłonności naraz. Prawie nikt nie jest ściśle hetero- lub homoseksualny.

Przejdźmy teraz do pytań dotyczących homoseksualizmu, zadawanych przez moich uczniów. Czy homoseksualizm jest czymś’ niemoralnym? Czy takie za – chowanie jest nienormalne i świadczy o chorobie psychicznej i zboczeniu?

W przeszłości powszechnie uznawano to zjawisko za nienormalne i objaw zboczenia. Również i dzisiaj niemało jest ludzi przeświadczonych, że w takich przypadkach konieczne jest leczenie psychiatryczne. Ale jest też wiele osób, które uważają, że jest to prywatna sprawa każdego człowieka i że po prostu zdarza się, iż niektórzy mają takie skłonności. Według tych osób jest to normalny, zdrowy sposób życia, możliwy do zaakceptowania w równym stopniu jak heteroseksualizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *