Przyjaźń

Kontakty między nastolatkami różnych płci mogą przybierać różnorodne formy. Mogą to być randki, pierwsze wielkie miłości lub zwykły flirt. Jest również całkiem możliwe, że nie ma żadnej z tych rzeczy. Zauważalna jest jednak zmiana podejścia otoczenia do kontaktów nastolatków różnych płci.

Kiedy dzieci są małe, nikt nie zwraca uwagi, że dzieci różnych płci przyjaźnią się ze sobą. Zdarza się, że dorośli podśmiewają się ze „szczenięcej miłości”, ale nikt nie uważa, że jest coś niestosownego w tym, że dzieci bawią się razem, a czasami jedno nocuje w domu drugiego. Nagle jednak przychodzi taki czas, że nie wypada już spać w domu przyjaciela lub przyjaciółki, gdy nie są oni tej samej płci co wy. Wszyscy zaczęliby od razu mówić, że między wami jest coś więcej niż zwykła przyjaźń.

Wiele dzieci skarży się, że w pewnym wieku coraz trudniej jest przyjaźnić się im z dziećmi innej płci. Jedna z dziewcząt opowiedziała mi: Idą w sobotą wieczór na zabawą do Pawła, a mój brat kpi ze mnie, że jestem w koledze zakochana. Oczywiście lubią Pawła, ale wcale nie jestem w nim zakochana. Nagle nie można już mieć chłopca-przyjaciela. Od razu musi to już być mój chłopak.

Oto relacja jedenastoletniego chłopca, który przyjaźnił się z Anią od dzieciństwa: Przyszedłem do Ani i miałem u niej spać. Przed pójściem spać kąpaliśmy się w basenie. Nagle przyszły jej koleżanki z sąsiedztwa i zaczęły kpić sobie ze mnie, że jeśli zostanę na noc w domu dziewczyny, to pewnie jestem gej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *