Problem diety – kontynuacja

Całkiem inna sprawa z ludźmi chcącymi odchudzić się na serio. Są to ludzie masywni, starający się obniżyć wagę do takiego poziomu, aby mogło im znowu wystarczyć do siedzenia jedno krzesło. Ostatnio niektórym z nich, zamiast podawać skromną dietę, nie podaje się nic oprócz witamin, soli mineralnych i wody, w innych przypadkach przepisy są nieznacznie łagodniejsze. Jako przykład posłużyć może William

J, Cobbs urodzony w Georgia, USA. W r. 1962, gdy ważył 365 kg, krążenie krwi nie mogło podołać zaopatrzeniu tkanek w dostateczną ilość tlenu i po każdych paru krokach musiał zatrzymywać się i odpoczywać przez chwilę. Był w pewnym sensie podobny do człowieka o wadze 90 kg noszącego wokół siebie dodatkowo ciężar 275 kg: ciężar okazał się nadmierny i nic w tym dziwnego.

Kiedy podjął męską decyzję odchudzenia się, zredukował swą wagę do 290,5 kg, a później zgłosił się do szpitala w Augusta jako ochotnik oddający się do dyspozycji w badaniach nad otyłością. Oznaczało to reżim znacznie ostrzejszy, zabroniono mu wszelkich wysiłków fizycznych i podawano tylko 1 000 Kalorii dziennie. (Nie można zapominać, że miał wagę 4 łub 5 razy większą niż normalna, a więc i znacznie większe podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne). Stosowano dietę wysokobiałkową, wysokotłuszczową i wysokowęglowodano- wą, na przemian co osiem tygodni, Po osiemdziesięciu trzech tygodniach opuścił szpital i wkrótce zaczął pracować jako szewc: ważył wtedy zwykłe 104 kg i stracił tyle, ile waży razem trzech potężnych mężczyzn lub pięć drobnych kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *