Odchudzanie małych dzieci

Tłuste dzieci mają duże szanse wyrośnięcia na ludzi otyłych, zdarza się to w 80% przypadków, 30% otyłych dorosłych pamięta o swej otyłości w okresie dzieciństwa. Jedno z nowych opracowań wykazało, że jeśli oboje rodzice mają nadwagę, to będzie ją miało % ich dzieci, zaś jeśli żadne z rodziców nie ma nadwagi, to otyłość będzie widoczna u 9% dzieci. Tutaj także muszą odgrywać zazębiające się role dziedziczności i otocze-

Czy dane dziecko jest tłuste ze wzglądu na wpływ genów, czy też ze wzglądu na zwyczaje domowe usposabiające domowników do otyłości? Problem nie jest prosty: większość dzieci w Wielkiej Brytanii ,,zjada” wiącej kalorii i więcej węglowodanów niż potrzebuje, a jednak niewiele z nich tyje. Matki przeważnie wolą tłuste dzieci i martwią się o szczupłe. W Instytucie Zdrowia Dziecka w Londynie znacznie więcej matek szukających porady wyraża obawy w sprawie ewentualnej niedowagi niż ewentualnej nadwagi, W dziecięcych konkursach piękności nagrody przypadają raczej dzieciom okrągłym, a nie szczupłym, a laureaci z uśmiechem ukazują głębokie dołeczki.

Odchudzanie małych dzieci jest osobnym problemem, przy czym na ogół nie uważa się za korzystne rozpoczynanie jakiegokolwiek leczenia przed ukończeniem pięciu lat życia, ale i w późniejszym wieku diety są zazwyczaj nieskuteczne, jeśli nie bierze w nich udziału cała rodzina. Według pewnego artykułu redakcyjnego w Briłish Medical Journal można spodziewać się najlepszych efektów, gdy przekona się matkę, aby zredukowała całkowitą ilość kalorii przez podawanie posiłków bogatych w białka i uboższych w węglowodany. Im tłuste dziecko jest starsze, tym większe szanse przekonania dziecka, aby samo zaczęło zmniejszać ilość pożywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *