Kontrola poczęć

Jeśli dwoje ludzi chce utrzymywać stosunki seksualne, ale nie chcą mieć dziecka, muszą wprowadzić pewną kontrolę. Nazywa się ją kontrolą poczęć, antykoncepcją albo świadomym planowaniem rodziny. Istnieją rozmaite sposoby zapobiegania ciąży.

Obecnie wiele młodych dziewcząt zachodzi w ciążę. Obliczono, że w USA w ciążę zachodzi prawie 3000 dziewcząt dziennie, a ponad milion każdego roku. Statystycy twierdzą, że na dziesięć dzisiejszych czternastolatek cztery zajdą w ciążę, zanim skończą dwadzieścia lat. Wiele czasu poświęcam na swoich lekcjach omawianiu różnych metod antykoncepcji, i to już w najmłodszych klasach, gdy większość dzieci nie zaczęła jeszcze dojrzewać. Doszłam do wniosku, że lepiej zacząć o tym mówić wcześniej, zanim stanie się to potrzebne. W ten sposób metody zapobiegania ciąży są młodym ludziom dobrze znane, nim dorosną do aktywności seksualnej.

W tym rozdziale zajmiemy się podstawowymi faktami dotyczącymi antykoncepcji, ale musicie wiedzieć, że w miarę dorastania powinnyście poszerzać swoją wiedzę. W tym celu można zwrócić się do lekarza i przeczytać dostępne broszury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *