Intymność

Cały ten rozdział i cała ta książka opowiada o seksualizmie. Niektórzy sądzą, że to słowo oznacza stosunek seksualny, lecz w rzeczywistości ma o wiele szersze znaczenie. Składają się na nie: ogólny stosunek do seksu, odczucia związane z przemianami ciała, romantyczne i seksualne fantazjowanie, masturbacja, dziecięce gry miłosne, odczucia homoseksualne, młodzieńcze wyobrażenia, zauroczenia, przytulania, całowania, pieszczoty oraz inne formy fizycznej bliskości.

Dla większości ludzi ich seksualizm jest sprawą bardzo intymną. Niektórzy młodzi ludzie w okresie dojrzewania stają się tak bardzo nieśmiali, że wstydzą się swojej nagości przed członkami najbliższej rodziny, krępują się również rozmawiać o przemianach, jakie w nich zachodzą. Niektórzy wstydzą się miesiączki czy polucji i nie chcą, żeby ktokolwiek w rodzinie o tym wiedział.

Można również wstydzić się mówić o swoich uczuciach. Niektóre nastolatki z powodu nieśmiałości nie potrafią rozmawiać o swoich miłościach czy marzeniach. Masturbacja jest właśnie przykładem takiego żenującego ich tematu. Można wstydzić się również rozmów o formach kontaktów fizycznych. Zażenowanie w tych sprawach jest reakcją jak najbardziej normalną. Potrzeba intymności, skrępowanie to zjawisko zupełnie naturalne. Wcale nie oznacza jakichś uprzedzeń, obsesji czy odchyleń od normy. Świadczy o tym, że jesteś normalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *