Czy można zarazić się AIDS w wyniku seksu oralnego?

Naukowcy nie mają pewności co do tej kwestii, ponieważ chorzy na ogół nie ograniczali się do kontaktów’ orałno-genitalnych, lecz odbywali normalne stosunki seksualne. Nikt zatem nie wie, czy w ten sposób można się zarazić. Ponieważ jednak wirusy żyją w wydzielinie pochwowej i spermie, naukowcy uważają za wyso- ce prawdopodobną możliwość zarażenia się w ten sposób.

Czy prawdą jest, że w USA większość chorych na AIDS stanowią homoseksualiści, biseksualiści i heteroseksualiści wstrzykujący sobie narkotyki? Czy oznacza to, że heteroseksualiści, którzy nie są narkomanami i nie mieli przetaczanej krwi, nie są narażeni na zakażenie się tą chorobą?

Przed udzieleniem odpowiedzi na te pytania warto by przypomnieć, że homoseksualista to osoba utrzymująca kontakty seksualne z przedstawicielem tej samej pici. Biseksualistą nazywamy osobę, współżyjącą seksualnie z osobami obojga płci. Heteroseksualista uprawia seks z płcią odmienną (szczegóły na ten temat w następnym rozdziale).

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi „tak”. Rzeczywiście większość chorych na AIDS to homoseksualiści, biseksualiści i heteroseksualiści-narkomani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *