Co to jest biseksualizm?

Biseksualistą nazywana jest osoba, która odczuwa równomierny pociąg do osób obydwTu płci i utrzymuje z nimi kontakty seksualne. Jeśli w młodości ktoś miał odczucia homoseksualne lub szalał za kimś tej samej płci, czy oznacza to, że jako osoba dorosła będzie na pewno homoseksualistą?

Homoseksualne odczucia okresu dojrzewania nie decydują o tym, czy ktoś w przyszłości będzie homoseksualistą. Niektóre z takich osób w późniejszym wieku są homoseksualistami, inne heterosekBualista- mi. Niektórzy dorośli homoseksualiści w młodości mieli już takie skłonności seksualne, inni zaś heteroseksualne.

Czy ktoś może wiedzieć o tym, że jest homoseksualistą będąc jeszcze młodą osobą? Tak. Niektóre osoby twierdzą, że wiedziały już o tym będąc nastolatkami, a nawet dziećmi.

Czy coś jeszcze warto wiedzieć o homoseksualizmie? Tak. Trzeba pamiętać, że mężczyźni homoseksualiści i mężczyźni biseksualiści stanowią grupę wysokiego ryzyka zarażenia się AIDS, śmiertelną chorobą, przenoszoną poprzez kontakt z zakażoną krwią, spermą, kałem i moczem. Stosunki seksualne, podczas których dochodzi do kontaktu z wyżej wymienionymi substancjami wytworzonymi przez osobę chorą na AIDS, mogą doprowadzić do zarażenia się wirusem HIV. Mężczyźni homo- i biseksualiści powinni z uwagą przeczytać podrozdział o AIDS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *